Trychologia

  • Trychologia

Nasze działy

Skuteczna Trychologia

Masz Pytania?

Rejestracja
Informacja

883-705-880

Piękno bez bólu i skalpela

TRYCHOLOGIA

Klinika włosów

Trychologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem problemów związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy. Słowo “trychologia” pochodzi od greckiego “trikhos”, co oznacza “włos”. Trychologia powstała w 1860 roku w Londynie, gdzie profesor Wheeler rozpoczął badania nad wypadaniem włosów i sposobami powstrzymania tego procesu.

Celem trychologii jest zapewnienie zdrowia i piękna włosów i skóry głowy. Trychologia zajmuje się nie tylko wypadaniem włosów, lecz również leczeniem takich schorzeń jak łysienie, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież, łuszczyca, podrażnienia i stany zapalne skóry głowy.

Trychologia bada także wpływ czynników genetycznych, hormonalnych, dietetycznych, środowiskowych i psychologicznych na kondycję włosów i skóry głowy.

Trychologia stosuje różne metody diagnostyczne i terapeutyczne, takie jak badanie trychologiczne, analiza pierwiastkowa włosa, zabiegi farmakologiczne, kosmetyczne i chirurgiczne. Trychologia współpracuje także z innymi dziedzinami medycyny, takimi jak dermatologia, endokrynologia czy immunologia.

Zabiegi, które oferujemy

Trichoskopia

To badanie bezbolesne i nieinwazyjne które pozwala ocenić ogólny stan skóry głowy, unaczynienie, stan mieszków włosowych, stopień przesuszenia lub przetłuszczenia, zminiaturyzowane włosy, stopień keratynizacji, strukturę włosa.

Trichoskopię wykonujemy specjalistycznym urządzeniem Aram Huvis, które pozwala ocenić stan skóry głowy i włosów w bardzo dużym powiększeniu.

Badanie jest nieinwazyjne, bezbolesne i trwa około 30-60 minut. Trihoskopia pozwala na diagnozowanie różnych problemów związanych z włosami i skórą głowy, takich jak łysienie, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca czy choroby genetyczne.
Trihoskopia jest wykonywana przez specjalistów trychologów lub dermatologów.

Nie czekaj i umów się na konsultację z naszym specjalistą trychologiem już dziś! Trychologia to  inwestycja w piękne i zdrowe włosy na długie lata!
Podsumowując trychoskopia jest więc nieinwazyjną i bezbolesną metodą diagnostyczną, która ma na celu poprawę zdrowia włosów i skóry głowy.

Oczyszczanie skóry głowy

Zabieg oczyszczający polega na zastosowaniu peelingu kawitacyjnego, enzymatycznego lub mechanicznego albo połączeniu tych metod w celu lepszego efektu. Zalecany jest przed każdym zabiegiem trychologicznym, a w szczególności osobom borykającym się z łupieżem i łojotokiem. Usuwa zanieczyszczenia, udrażnia ujścia mieszków włosowych, stymuluje krążenie.

Mezoterapia mikroigłowa

Do zabiegu wykorzystujemy specjalistyczne urządzenie zakończone mikroigłami.
Dzięki temu do skóry głowy dostarczane są składniki aktywne, które wpływają na zahamowanie wypadania włosów, pobudzenie wzrostu nowych ale także na ich pogrubienie i ogólną kondycję.

Mezoterapia igłowa

Do zabiegu wykorzystujemy specjalną igłę lub pistolet za pomocą których w głąb skóry podawane są składniki aktywne np. koktajle.
Mezoterapia igłowa wpływa na zatrzymanie wypadania włosów oraz wspomaga wzrost nowych.

Mezoterapia bezigłowa

To alternatywa dla mezoterapii igłowej i mikroigłowej. Elektroporacja to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny. Wykorzystuje oddziaływanie pola elektrycznego na błony komórkowe. Podczas zabiegu tworzą się nietrwałe pory dzięki którym substancje aktywne wprowadzane są wgłąb skóry.

Influzja tlenowa

To bezbolesny i nieinwazyjny zabieg wykorzystujący wysokosprężony tlen, który dostarcza w głąb skóry składniki aktywne. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny ponieważ duża ilość tlenu przyspiesza procesy naprawcze, poprawia ukrwienie, przyspiesza gojenie i działa przeciwzapalnie.

www.globalesthetic.pl