Botoks

  • Botoks

Nasze działy

Medycyna estetyczna

Zabiegi:

Masz Pytania?

Rejestracja
Informacja

883-705-880

Piękno bez bólu i skalpela

MEDYCYNA ESTETYCZNA

BOTOKS

Botoks to najskuteczniejszy zabieg medycyny estetycznej wykorzystywany na zmarszczki mimiczne.
Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się już w młodym wieku. Są wynikiem ruchów mięśni twarzy i widoczne są przede wszystkim u osób z bogatą mimiką – szeroko uśmiechających się czy marszczących czoło.

Walka z takimi zmarszczkami z wykorzystaniem zwykłych kremów czy serum nie jest skuteczna – zaleca się wtedy botoks , który działa na zmarszczki mimiczne w miejscu ich powstawania, czyli w mięśniu. Związek ten działa na układ nerwowo-mięśniowy.

Powoduje czasowe zablokowanie połączeń pomiędzy zakończeniami nerwowymi, a mięśniem, przez co mięsień rozluźnia się.

Botoks jest skuteczny na:

Przeciwwskazania:

Do przeciwwskazań zabiegów wygładzania zmarszczek produktami zawierającymi neurotoksynę botulinową typu A należą:

Przeciwwskazaniem jest też stosowanie następujących leków:

Aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna,
Aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina),
D-penicylamina (cuprenil),
Cyklosporyna,
Tubokuraryna, galamina,
linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,

Zabieg

Po wstrzyknięciu botoksu cienką igłą w miejsce zmarszczki, dochodzi do jej stopniowego wygładzenia. Efekt nie jest jednak widoczny od razu. Najczęściej należy poczekać na niego od 3 do 14 dni w zależności od indywidualnych predyspozycji, w tym od wieku, stanu skóry, a także okolic, w które botoks został podany.
Warto przy tym zaznaczyć, że botoks nie daje efektu trwałego – jest on odwracalny. Dochodzi wówczas do neutralizacji botoksu, a tym samym mięsień odzyskuje swoją wcześniejszą sprawność i zmarszczka znów zaczyna być widoczna.
Zaleca się, aby zabieg nie był przeprowadzany częściej niż raz na 3 miesiące. Warto przy tym zaznaczyć, że po wykonaniu każdego zabiegu z użyciem botoksu czas pomiędzy kolejnymi zabiegami będzie się wydłużał.

Efekt

Zabieg botoksem łagodzi rysy twarzy oraz ogranicza mimikę, czego konsekwencją jest spłycenie niechcianych zmarszczek, dzięki czemu twarz wygląda na zrelaksowaną i jest wyraźnie młodsza. Efekt terapeutyczny utrzymuje się od 3-6 miesięcy w zależności od indywidualnych cech i trybu życia.

www.globalesthetic.pl