Osocze bogatopłytkowe i fibryna

  • Osocze bogatopłytkowe i fibryna

Nasze działy

Medycyna estetyczna

Zabiegi:

Masz Pytania?

Rejestracja
Informacja

883-705-880

Piękno bez bólu i skalpela

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Osocze bogatopłytkowe i fibryna

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to autologiczny preparat, który otrzymywany jest z własnej krwi pacjenta po odwirowaniu. Uwalniane z płytek krwi czynniki wzrostu mają udowodniony silny potencjał regeneracyjny, stymulują w skórze komórki macierzyste oraz fibroblasty do produkcji kolagenu i macierzy pozakomórkowej.

Stosowana w Global Esthetic terapia stymulacji i regeneracji komórek skóry z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego znajduje zastosowanie w redukcji zmarszczek, odmładzaniu i przebudowie wiotkiej skóry oraz naprawie jej uszkodzeń takich jak blizny czy rozstępy.

Zauważono także pozytywny wpływ na porost włosów.
Zabieg ma za zadanie pobudzić proces przebudowy skóry i poprawić jej jakość.
Określany mianem „wampirzego liftingu” posiada udowodnione właściwości korzystnej stymulacji skóry, jednocześnie posiadając wysoki profil bezpieczeństwa, bowiem jest to substancja biokompatybilna – otrzymywana i właściwa tylko dla danego pacjenta.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg osocza bogatopłytkowego?

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu wykorzystywana jest własna krew pacjenta, dlatego zabieg w naszej klinice wykonuje wyłącznie personel medyczny lekarz lub pielęgniarka , zawsze w sterylnych warunkach.
Bezpośrednio przed zabiegiem pobiera się od pacjenta w sposób jałowy krew, najczęściej z żyły odłokciowej.
Ilość pobranej krwi jest różna i zależy od okolicy, którą chcemy poddać regeneracji. Następnie probówki z krwią poddaje się separacji w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego lub fibryny.

Po wcześniejszym znieczuleniu skóry kremem lekarz wstrzykuje wyselekcjonowane elementy z krwi techniką mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek i bruzd. Najczęściej zabiegowi poddawane są powieki, twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk, blizny, rozstępy oraz przebarwienia.

Osocze bogatopłytkowe najlepiej jest podawać w seriach – przeważnie zaleca się wykonanie 3-6 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

W przypadku blizn i rozstępów może być potrzebnych więcej zabiegów. Ich liczba oraz odstępy czasowe ustalane są indywidualnie w czasie konsultacji.

www.globalesthetic.pl